Петр Яковлев публикует статью
24 февраля 2010, 16:25
11354
Анонс:
Економісти стверджують, що перш, ніж розпочати кредитування фізичних осіб, банки стануть кредитувати більш привабливий для них сегмент - корпоративний. І лише коли у грошей у банків стане більше, вони відновлять кредитування такого високоризикового сегмента, як дрібний бізнес і фізичні особи.

Іпотечний кредит в Україні - справа для божевільних!

Економісти стверджують, що перш, ніж розпочати кредитування фізичних осіб, банки стануть кредитувати більш привабливий для них сегмент - корпоративний. І лише коли у грошей у банків стане більше, вони відновлять кредитування такого високоризикового сегмента, як дрібний бізнес і фізичні особи.


Українців запевняють, що банки потроху відновлюються після кризи. Перша ознака пожвавлення - початок кредитування фізосіб. Фінансові аналітики прогнозують, що масово споживчі кредити банки почнуть видавати вже в липні, а іпотечні - до кінця року.


Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко зазначає, що іпотечні кредити вже зараз з'являються, але про масове кредитуванні говорити ще зарано.


Зараз готові видати клієнтам іпотечний кредит на вторинне житло 13 українських банків. Під 25-30% річних у гривні, на термін не більше 20 років. А початковий внесок повинен становити майже половину вартості житла.


Наприклад, Укрсоцбанк почав давати кредити на купівлю житла на первічному та вторинному ринку терміном на 20 років під 29,25% річних при первинному внеску від 40% вартості нерухомості. Universal Bank - під 25,95% і 30%-му внеску на ті ж 20 років.


Чи багато знайдеться у нас людей, готових платити такі непомірні відсотки? На це може піти хіба що божевільний!


А без масового кредитування населення суттєвого зростання попиту на житло бути не може. Значить, і ціни будуть благополучно прагнути до рівня, на якому попит підкріплений фінансовими можливостями споживачів, які не потребують кредитних ресурсів.


Але фінансові можливості населення придбати квартиру, не вдаючись до кредитних ресурсів, - справа досить віддаленого майбутнього. А от зробити іпотеку дешевше - набагато реальніше.


Згідно з даними аналітичного огляду стану російського іпотечного ринку, який підготувала компанія «Кредітмарт», середньоринкова ставка в Росії за іпотечними рубльовими кредитами у січні 2010 року склала 17,71%, а в доларах - 13,61%. Середній термін наданих рублевих кредитів збільшився з 12 років до 15,6, валютних - з 5 років до 8,6.


Так, з 1 лютого 2010 Райффайзенбанк знизив ставки за всіма програмами іпотечного кредитування: на покупку нерухомості на вторинному ринку процентні ставки знижено з 15,5 до 14,5% річних (з 18,5 до 17,5% без укладання договору страхування) . Ставки за кредитами на купівлю нерухомості під заставу наявної квартири - з 16 до 15% (без договору страхування з 19 до 18%).


Знизив ставки і Альфа-Банк. Для Москви та Підмосков'я в середньому на 3,6% в рублях і на 1,4% у доларах, в решті регіонів ставки знижені в середньому на 1,5% в рублях і на 0,7% у доларах.


Крім того, з метою підвищення доступності іпотеки, Держдума Росії 19 лютого поточного року прийняла законопроект, що дозволяє сек'юритизацію іпотечних кредитів з початковим внеском в 20% замість нинішніх 30-40%.


Зниження ставок по іпотеці однозначно різко збільшить попит на житлову нерухомість, вважають фахівці Knight Frank. А враховуючи, що нового житла високого ступеня готовності на ринку стає все менше, підвищення попиту неминуче призведе до зростання цін.

Улучшить сайт Соцсети